Osnovi oftalmološkog pregleda

26. septembra 2016.

Ova knjiga pod nazivom Osnovi oftalmološkog pregleda ili popularno poznata kao Praktikum iz oftalmologije, prevashodno je namenjena studentima medicine. Pisana je po programu Praktične nastave Mediinskog fakulteta u Beogradu. Sadrži devetnaest poglavlja: Anamneza, Kapci, Suzni aparat, Očna jabučica, Vežnjača, Rožnjača i beonjača, Prednja očna komora, Dužica, Zenica, Zenični predeo, Sočivo, Staklasto telo, Očno dno, Očni pririsak, Očna duplja, Refrakcija i oštrina vida, Binokularni vid, Hitna stanja u oftalmologiji i poglavlje Terapijski postupci u oftalmologiji. Sva poglavlja su napisana na savremeni način i svako poglavlje je propraćeno bogatim ilustrcijama i slikama u boji čime se omogućava lakše razumevanje i usvajanje znanja. Zajedno sa udžbenikom oftalmologije za studente medicine, praktikum predstavlja jednu celinu čime se omogućava studentima medicine da na jednostavan način uspešno nauče oftalmologiju i uspešno polože svoj ispit.
Pored studenata medicine ova knjiga, više kao podsetnik, može služiti i lekarima opšte medicine, drugim specijalistima neooftalmolozima ali i već afirmisanim specijalistima oftalmolozima.

godina izdanja: 2014.
urednik: Miloš Jovanović
autori: grupa autora sa katedre oftalmologije
obim: 117 str.